Lauko apšvietimo įrengimas

Kas yra lauko apšvietimas – pasakytų kiekvienas. O jei reikėtų įvardinti visas jo funkcijas? Žinoma, namų kiemo, ofiso automobilių aikštelės ar kitos teritorijos apšvietimas pirmiausia įrengiamas tam, kad tamsiu paros metu paprasčiausiai matytume kur eiti. Apšviečiami takeliai, įėjimo ar įvažiavimo zonos, terasos, pavėsinės. Tačiau verta žinoti, kad lauko šviestuvų įrengimas taip pat padidina būsto ar gamybinių patalpų saugumą. Tuo tikslu šviesos srautas nukreipiamas sklypo perimetru arba sustiprinamas vaizdo stebėjimo zonose. Apšvietimas lauke gali atlikti ir dekoratyvinę funkciją, jei apšviečiamas gėlynas, ypatingi augalai, kiti aplinkos elementai. Kiekvieną šią funkciją išpildyti leidžia tinkamai parinkti šviestuvai ir teisingas jų sumontavimas.

Kaip vyksta lauko šviestuvų montavimas?

Pradedant lauko šviestuvų montavimą pirmiausia parengiamas projektas. Jame numatoma kiek ir kokių parametrų šviestuvų reikės, kaip jie bus išdėstyti. Tuomet, vadovaujantis projektu, nuo išvado lauko apšvietimui iki numatytų šviestuvų vietų išvedžiojami elektros laidai. Įprastai lauke elektra instaliuojama paslėptuoju būdu kabelius tiesiant po žeme. Tranšėjos kabeliams kasamos laikantis apsauginių zonų, jų dugnas išlyginamas, bei sutvirtinamas smėlio sluoksniu. Kabeliai klojami tranšėjose įvilkti į apsauginį vamzdį. Galiausiai įrengiami pamatai lauko šviestuvams bei lauko kištukiniams lizdams ir montuojami šviestuvai.

Svarbu lauko elektros įrenginius apsaugoti nuo trumpųjų jungimų ir perkrovų bei įžeminti. Lauko šviestuvus rekomenduojama rinktis aukštos apsaugos klasės. Nors kokybiškų šviestuvų kaina nėra maža, tačiau ilgalaikėje perspektyvoje sprendimas tikrai ekonomiškas ir garantuojantis saugumą. Aukštos apsaugos klasės šviestuvai ar kiti lauko instaliacijos elementai bus atsparūs metrologinėms sąlygoms, skysčių, svetimkūnių ar dulkių prasiskverbimui. Be to, skyrus laiko, internetu įmanoma sumedžioti patrauklią akciją ar ženklią nuolaidą.

Optimaliai naudoti elektros energiją lauko apšvietimui ir sutaupyti padeda judesio jutikliai, kai šviesa įsijungia tik užfiksavus judėjimą. Išmanus sprendimas įrengti foto relę, kuri įjungia arba išjungia apšvietimą priklausomai nuo dienos šviesos intensyvumo.